Evrimsel Tıp’tan Evrim İçerikli Web Site Tavsiyeleri

Evrimsel Tıp’tan Evrim İçerikli Web Site Tavsiyeleri

webtavsiye

Evrimsel Tıp Topluluğu olarak bu sayfada okuyucularımızın takip etmek isteyebileceği, kalitesi ve güvenilir bilimsel içeriğiyle ön plana çıkan bazı bilimsel çalışmalar ve web sitelerini tanıtacağız. Listemizi ilk olarak İngilizce ve Türkçe şeklinde, iki kısımda inceleyeceğiz ve bu sayfayı yeni tanıtımlar ekledikçe güncellemeye devam edeceğiz. Önerilerimizi ve tanıtımlarımızı sıklıkla hekimlerin, hekim adaylarının ve tıp klinisyenlerinin profesyonel ilgilerine hitap edecek şekilde hazırlayacak olmamızdan ötürü tavsiyelerimizde “insan evrimi” ve “hastalık” nosyonlarına yeterince değinmeyen ya da bu konseptler hakkında gerekli seviyede veya belirli bir kalitede/güvenilirlikte evrimsel içerikli bünyesinde barındıramayan evrimsel biyoloji odaklı içeriklere burada yer vermeyeceğiz. Bağlantılar için isimlere tıklayınız.

İngilizce İçerikler

Smithsonian Natural Museum of Natural History Smithsonian Institution’in bünyesinde dünyanın en büyük ve en çok ziyaretçi kabul eden müzelerinden olan doğa tarihi müzesinin insan evrimi ve kökeni üzerine giriş seviyesinde, video ve görsellerle zenginleştirilmiş önemli bilimsel bilgilere ulaşım imkânı sağlayan açık erişimli web sitesi. İnsan evrimi üzerine sade ve anlaşılır bilgi isteyen okuyucularımıza öneriyoruz.

Türkçe İçerikler

Evrimsel Tıp Topluluğu Resmî Web Sitesi Türkiye’nin evrimsel tıp üzerine ilk, tek ve öncü platformu ve tıp kökenli en güçlü evrim topluluğunun web sitesi, Türkçe içerik olarak ilgili alanlarda güvenilir, bilimsel verileri özgün formlarda sunan ilk ve tek web sitesidir. Evrimsel Tıp Topluluğu makale arşivi, alanında online olarak ulaşılabilen en güçlü arşivdir.

One response to “Evrimsel Tıp’tan Evrim İçerikli Web Site Tavsiyeleri

Soru, Görüş ve Eleştirileriniz: (Uygunsuz İçerikler Kaldırılacaktır)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s